top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLinda

STŘEDA 25. BŘEZEN, 2020

Aktualizováno: 7. 4. 2020Budí mě smích. Můj vlastní. Směju se nahlas a nemůžu to zastavit. Otevřu oči a MPM se na mě zvědavě dívá a ptá se, co se mi zdálo? Slavila jsem narozeniny v dosti obskurním podniku, nebylo tam ani hezky, ani příjemně, ale zato tam měli jezírko s olezlou fontánou. Když mi sčítali útratu, ukázalo se, že špatně spočítali housky, což mě pobavilo tak, že mi tečou slzy, ještě když zapínám vodu na čaj.


Rádio zodpovědně usedá k úkolům. Když máme hotovo, najdu náhodou mail od angličtinářek, takže máme o zábavu postaráno.


Vycídím záchod tak, že uvažuju o tom pozvat tu praštěnou blogerku, aby si ho k nám přijela olíznout v rámci svojí výzvy na netu (To jí hrabe dost brzo, ne? Co bude dělat za měsíc? Vařit čínu z nehtů?)


Nataša je tak vzorná hospodyňka a schopná ministryně zábavy, že si zaslouží dárek. Paní pokladní na mě obdivně mrkne – alkohol jde teď na odbyt, ale modrý gin asi nekupuje každý. Děvčátko si to zaslouží. Taky má radost jako bych jí přivezla kabelku od Vutóna. Nebo kdyby nám přijel testy na koronavirus udělat Shawn Mendes. (Pravděpodobnost obou událostí se limitně blíží nule).


Šwestička posílá první várku roušek. Je to precizní krejčovská práce. Napadá mě, jakou roušku asi nosí celebrity jako třeba Kim Kardashian? Že by si spíchla vlastní? Letmo projedu weby módních značek, ale ani Dior, Hermes, Versace a dokonce ani Vicky Beckham žádnou fešáckou roušku nenabízejí. Tedy teď. Na netu jsou obrázky z roku 2009, moc pěknou od Chanelu nosila při chřipkové epidemii v roce 2018 jedna blogerská teta z New Yorku. Momentálně ale přes e-shopy ani ň. Vypadá to, že „flu masks by designers“ jsou prostě podpultovka. Anebo taky morální problém. Jak to asi vypadá na poradě módního domu XY? „Na maskách teď můžeme vydělat balík. Navrhne je Virgil Abloh a spustíme to!“ – „ To je blbý, šéfe, vydělávat v takový situaci..“ – „Ale zadarmo je taky rozdávat nemůžeme, sakra…“ Zvoní mobil. Soukromé číslo hvězdy Z. „Ahoj bejby! Co pro tebe můžu udělat? Šaty na večírek teď asi dlouho potřebovat nebudeš, ale můžeme ti poslat novou kolekci tepláků.“ – „Ale ne brouku, potřebuju roušku. Uznej, že se nemůžu na instáč fotit v tom, co mi ušila Conchita. Vypadala bych jako kráva. Jenže… když mě lidi uvidí v masce od Virgila, možná si budou myslet, že kráva jsem.“ Dlouhá pauza, jak Z přemýšlí. Je to fakt těžká doba. Pro všechny.

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page